مرجع تخصصی جراحی زیبایی و عمل بینی

جراحی زیبایی بینی در مجموعه جراحان

هزینه جراحی زیبایی بینی (غیرترمیمی) از ۵ میلیون و نهصد تا ۹ میلیون و هشتصد هزار تومان متغیر است.

مفتخریم که علاوه بر ارائه بهترین کیفیت جراحی توانسته ایم با به حداقل رساندن مخارج بیمارستان و مراکز جراحی هزینه های عمل بینی را به حداقل ممکن برسانیم. بهترین مراکز جراحی و بیمارستان ها بهمراه تیم جراحی و دستیاران حرفه ای رضایت صددرصدی مراجعین عزیز ما را بهمراه داشته است. در ادامه می توانید نمونه جراحی های مراکز ما را مشاهده فرمایید.

مرکز اول: کلینیک دکتر سامان خرمی نژاد متخصص گوش و حلق و بینی در قیطریه

جراحی بینی بسته بدون برش و بخیه در قسمت خارجی بینی

هزینه جراحی (غیرترمیمی) : از ۸ میلیون و هفتصد تا ۹ میلیون و هشتصد هزار تومان

توجه: هزینه جراحی ترمیمی بر اساس تشخیص دکتر خرمی نژاد مشخص می شود.

 

عمل بینی ، جراحی بینی
دکتر خرمی نژاد

دکتر سامان خرمی نژاد متخصص جراح گوش و حلق و بینى از دانشگاه ایران

دارای بیش از ۱۰۰۰ نمونه عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی

انجام جراحی زیبایی بینی بصورت بسته و بدون برش از بیرون بینی

جراحی انحراف بینی و پولیپ بینی ، بینی گوشتی ، استخوانی ، غضروفی و ترمیمی

جراحی زیبایی گوش

عمل بینی استخوانی
عمل بینی طبیعی
جراحی بینی طبیعی
عمل بینی طبیعی
عمل بینی مردانه
عمل بینی طبیعی مردانه
عمل بینی ترمیمی
عمل بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی
هزینه عمل بینی

مرکز دوم: کلینیک دکتر رئیسیان واقع در باغ فردوس

خانم دکتر فیروزه رئیسیان متخصص گوش و حلق و بینی

هزینه جراحی (غیرترمیمی) : از ۵ میلیون و نهصد تا ۶ میلیون و چهارصد هزار تومان

توجه: هزینه جراحی ترمیمی بر اساس تشخیص پزشک جراح مشخص می شود.

جراحی بینی

نمونه جراحی زیبایی بینی کلینیک باغ فردوس توسط خانم دکتر فیروزه رئیسیان

عمل بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
عمل بینی
عمل بینی
عمل بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
عمل بینی
جراحی بینی
عمل بینی
جراحی بینی
عمل بینی
جراحی بینی
عمل بینی
جراحی بینی
عمل بینی
عمل بینی
جراحی بینی
عمل بینی
جراحی بینی

عمل جراحی بینی  چگونه انجام می شود و برای چه افرادی مناسب است؟

عمل بینی نوع از انواع جراحی زیبایی است. هدف از انجام جراحی بینی ، زیبایی و رفع عیب های ظاهری بینی است. نکته مهمی که جراح به آن دقت می کند این است که علاوه بر زیباسازی ظاهر بینی بیمار، خصوصیات عملکردی و فیزیولوژیک بینی تحت تاثیر قرار نگیرد. عمل بینی از رایج ترین انواع جراحی در کشور ایران است. به گونه‌ای که به دلیل توانایی فوق العاده متخصصین ایران بسیاری از بیماران از خارج از کشور نیز برای انجام این عمل به ایران مهاجرت می کند.

در برخی موارد علاوه بر اهداف زیبایی مشکلاتی نظیر انحراف بینی و پولیپ بینی نیز برطرف میشود.

جراحی زیبایی بینی

 جراحی زیبایی بینی توسط متخصص گوش و حلق و بینی و یا متخصص زیبایی انجام میشود. عمل زیبایی بینی در بین مردان و زنان به عنوان یکی از جراحی های محبوب شناخته می شود. قبل از انجام این نوع جراحی باید به نکاتی توجه شود که در ادامه آنها را بررسی میکنیم.

سن مناسب برای عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی در سن های پایین انجام نمی شود. سن مناسب برای عمل بینی در دختران از ۱۵ سالگی به بعد و در پسران از ۱۸ سالگی به بعد است. در این سن رشد جسمی ، ذهنی و عقلی کامل می‌شود و نتیجه جراحی بینی بهتر خواهد بود.

 

عمل جراحی بینی برای چه افرادی توصیه نمی شود

عمل جراحی بینی برای افرادی که دارای سن کم یا زیاد هستند توصیه نمی شود. همچنین برای افرادی که دارای مشکلات قلبی، مشکلات عفونی حاد ، بیماری ها و نارسایی‌های قلبی ، بیماری های خون و سرطان و مشکلات روانی هستند عمل جراحی زیبایی توصیه نمی شود.

چه افرادی به جراحی بینی نیاز دارند ؟

افرادی که دارای ظاهر نامناسب بینی هستند کاندید عمل بینی به شمار میروند. البته این موضوع کاملا شخصی است و برخی افراد علی رغم وجود قوز بینی ، انحراف و یا بزرگی آن، مایل به انجام جراحی زیبایی نیستند.

 عمل زیبایی بینی برای افرادی که دارای قوز بینی، نامتقارن بودن سوراخ های بینی ، انحراف و کجی و بزرگ بودن بیش از حد هستند توصیه می شود.

روش های عمل جراحی زیبایی بینی

 روش های عمل بینی شامل روش باز و روش بسته است. هر کدام از این روشها دارای مزایا و معایب خود می باشد که به هر یک می‌پردازیم. اینکه پزشک متخصص از کدام روش استفاده کند به عوامل مختلفی بستگی دارد. ساختار بینی و مهارت پزشک بیشترین تاثیر را در این زمینه دارد.

عمل بینی بسته

در روش جراحی بینی بسته هیچ برشی در قسمت خارجی بینی دیده نمی شود. در نتیجه پس از عمل جراحی جای برش و بخیه مشخص نیست. برای انجام این روش عمل جراحی برشهای لازم در قسمت های داخلی بینی صورت می‌گیرد. این عمل جراحی برای هر بینی مناسب نیست. پزشک متخصص مشخص می کند که کدام بیمار را به صورت بسته عمل کند.

مزایای جراحی بینی بسته

 در این روش سرعت انجام عمل بالاتر است.

هیچ برشی در قسمت های خارجی بینی و کلوملا دیده نمی شود.

 بعد از جراحی، بینی ورم کمتری دارد .

 زمان بهبودی در این مورد کمتر است.

عمل بینی باز

روش جراحی بینی باز برش هایی در قسمت کلوملا بینی (محل جدایی سوراخ ها در امتداد تیغه بینی ) صورت می‌گیرد و پوست آن کاملا کنار زده می‌شود. در جراحی باز پزشک دسترسی راحت تر و دید بیشتری دارد و مشکلات را راحت تر حل میکند. در مواردی که مشکلات بینی فرد زیاد است و جراح لازم بداند که روش باز بهتر است قطعا از این طریق عمل بیمار را انجام می دهد.

 

مزایای جراحی بینی باز

دید جراح متخصص در این مورد بیشتر است.

در مواردی که عمل بینی مشکل است این روش نتیجه بهتری دارد.

گرافت های غضروفی، پروتزی های مخصوص استخوان در این مورد راحت تر قرار می گیرد.

نکات مشترک در مورد عمل باز و بسته

باید توجه داشت که چه در روش باز و چه در روش بسته پوست بینی از روی استخوان و غضروف جدا می شود. پس از جدا شدن پوست ، در صورت نیاز قوز بینی مربوط به بخش استخوانی برداشته می شود. همچنین جراح متخصص تراش‌های لازم را در قسمت استخوانی بینی انجام می دهد و آن را باریک تر می کند. اگر غضروف های بینی نیاز به اصلاح داشته باشد این کار انجام می‌شود. سپس پوست بینی به حالت اولیه بر می‌گردد و بخیه های لازم در قسمت داخلی و خارجی بینی لحاظ می‌شود.

نکات قبل از عمل جراحی بینی

حدوداً دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف آسپرین و داروهای مشابه خودداری کنید. زیرا این داروها باعث سهولت در خونریزی می شوند.

اگر دچار سرماخوردگی شدید یا ویروسی هستید ممکن است چند روز تا چند هفته عمل شما عقب بیفتد.

بهتر است از مصرف سیگار یک الی دو هفته قبل از عمل بینی خودداری کنید.

حدود ۸ الی ۱۰ ساعت قبل از جراحی بینی بهتر است چیزی نخورید.

اگر داروی خاصی مصرف می کنید قبل از جراحی بینی با پزشک خود هماهنگ کنید.

قبل از عمل جراحی بینی معمولا تشکیل پرونده صورت می‌گیرد. در این مرحله اطلاعات کاملی از شرح حال بیمار، بیماری‌های فرد، سوابق جراحی و مصرف دارو توسط متخصص دریافت می شود. این کار باعث می‌شود تا جراح توصیه های لازم را به فرد مراجعه کننده ارائه دهد و بهترین مشاوره در این زمینه صورت گیرد.

نکات بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی باید به نکاتی توجه کنید تا نتیجه بهتری لحاظ شود. زیبا شدن بینی تنها به روز جراحی برنمی‌گردد، بلکه اقدامات بعد از جراحی و نکات لازم نیز باید به درستی رعایت شود.

بهتر است برای کاهش تورم بعد از عمل از کمپرس های یخ استفاده کنید. معمولا بعد از جراحی دور چشم ها و اطراف بینی دچار تورم می‌شود. با این کار ورم را کاهش می‌دهید. این کار را بهتر است ۲۴ تا ۴۸ ساعت انجام دهید.

جراح به شما آموزش های لازم جهت شستشوی بینی با محلول سرم نمکی را ارائه میدهد. این کارمعمولاً برای بهتر شدن تنفس انجام می شود و تا چند هفته بعد از عمل توصیه می شود.

از فین کردن و تخلیه ترشحات داخل بینی با فشار جلوگیری کنید.

سعی کنید در روزهای بعد از عمل از وارد شدن هرگونه ضربه به بینی جلوگیری کنید. خوابیدن تاثیر زیادی در این زمینه دارد. بهتر است طاق باز بخوابید تا بینی شما تحت فشار نباشد. هنگام خواب سعی کنید سر و نیم تنه خود را در وضعیت بالاتری نسبت به پاهای خود قرار دهید این کار باعث می شود ورم صورت کمتر شود.

از انجام ورزش های سنگین و فعالیتهای ورزشی و فیزیکی تا چند هفته بعد از جراحی بینی خودداری کنید.

 اگر مجبور به عطسه شدید می‌شوید این کار را با دهان باز انجام دهید.

همچنین انجام کارهایی که باعث تغییر حالت بینی و حرکات شدید پوست و بافت صورت میشود (مانند خنده شدید ، بیش از حد باز شدن دهان و گریه کردن) توصیه نمیشود.

همچنین خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن بیشتر و یا فشار بیشتر فک دارند تا چند هفته بعد از عمل توصیه نمی شود.

هنگام شستن صورت و حمام سعی کنید پانسمان روی بینی خیس نشود.

نحوه برداشتن و قرار دادن چسب روی بینی را به طور کامل از پزشک متخصص جراح خود یاد بگیرید. قرار دادن غیر اصولی چسب روی بینی ممکن است شکل بینی شما را تغییر دهد.